14 stycznia 2020 Michał 0Comment

Kulisa (teatr) Miejsce za sceną, gdzie trwają przygotowania aktorów i dekoracji. Zazwyczaj czarna kotara wisząca z góry bądź po bokach sceny, w celu ukrycia elementów technicznych”.


Źródło – wikipedia.pl

Jak myślę, co planuję i jak wykonuję ….

Ta krótka, jakże prosta definicja opisuje w dwóch zdaniach dział, który nazwałem Backstage. Za kulisami. Pozwólcie, że stronę nazwę sceną, a Was Drodzy czytelnicy widzami. Od początku historii tej strony nie zamierzałem zamieszczać tu rozbudowanych treści.. ale. No właśnie, jest zawsze to ale. Czym spowodowane ? W moim przypadku, jest to czerpanie energetyzującej weny do przekazywania najciekawszych faktów oraz wydarzeń ze świata Naszej pięknej pasji, jaką jest modelarstwo. Mimo planów, które snułem w trakcie projektowania kartonowe-hobby.pl nie miałem zielonego pojęcia, że działy zostaną wzbogacone o interaktywne mapki, system komentarzy oraz fakty i terminologię marynistyczną. Mój zapał do prowadzenia strony miał na celu wyznaczenie sobie malutkiej wysepki w internetowym oceanie stron, które przyciągają nie tylko treścią i nie są sugerowane przez media, boty reklamowe czy fankluby społecznościowe.

Okoliczności idei działu Hobby Café – Na luzie są nie mniej sympatyczne, jak sam pomysł stworzenia kroniki sklejonych przeze mnie modeli, oraz jak najdokładniejszym odwzorowaniu technik, które uczę się prawdopodobnie jak większość modelarzy przez całe życie. Właściwie w ten sposób wyobrażałem sobie tą pasję, jako dzieciak – ten w udziuganych spodniach od błota z boiska ze smarkiem w nosie : ) Będę starszym panem z brodą i wąsami sklejał modele, jeśli żona pozwoli. Realia są jednak inne, a życie non stop weryfikuje mój postęp w rozwoju wobec planów, które kiedyś sobie założyłem.. Co prawda żony nie mam, a pozwalać na hobby muszę sobie sam, tak aby móc dzielić jesienne wieczory  z ukochaną kobietą.. 

Aby nie zabierać Wam za dużo czasu, drodzy czytelnicy, a wiem, że w dobie YouTube przyjemniej się ogląda niż czyta, przejdę do konkretów. Dział ten poświęcam temu, co dzieję się za sceną – napiszę Wam o moich odczuciach, planach oraz doświadczeniach, które odnoszę do kartonowe-hobby.pl W głównej mierze, chciałbym podziękować za odwiedziny oraz sympatię, którą darzycie kartonowe-hobby.pl we wiadomościach e-mail. Moja 12 letnia praca związana z jedną branżą nauczyła mnie przede wszystkim faktu, że krytyka buduje i doskonali wszelkie zmysły. Nie spodziewałem się, że słowa, które czytam od Was w mailach – słowa ciepłe i mobilizujące, pchną mnie jeszcze bardziej na nieznane wody” oraz dadzą kopa do tego, aby pracować nad stroną na pełnych obrotach. Tak będzie ! Dziękuję raz jeszcze.

Z zarysu planów, które obrałem jako temat przewodni jest modelarstwo kartonowe w klasie Standard. Sami zdajecie sobie sprawę, iż pewne działy nie mogą powstać od razu.. Taką propozycją w menu jest Galeria i relacje”, która będzie sukcesywnie wzbogacana o nowe – bardziej dojrzałe modelarsko projekty. Zanim to jednak nastąpi, chciałbym uciec do korzeni, do tych podstaw, zarówno praktycznych jak i teoretycznych. W chwili obecnej jestem na etapie zbierania wszelkich dostępnych materiałów źródłowych, które posłużą do jak najwierniejszego odwzorowania budowanego modelu. Przy okazji dużo czytam, nadrabiam zaległości i braki wiedzy, którą nie powstydziłby się nie jeden z Was. Oglądam Wasze relacje na forach tematycznych. To zajmuje mnóstwo czasu, ale dostarcza jednocześnie gigantyczne dawki ciekawej wiedzy, którą będę mógł w końcu Wam opowiedzieć moimi słowami.


Z działów, które dotychczas powstały znajdziecie m.in:


  • Materiały i narzędzia
  • Technikalia modelarskie
  • Wiedza i fakty
  • Katalog modeli
  • Galeria i relacje
  • Wydarzenia i konkursy
  • Hobby Café – Na luzie

Aby łatwiej poruszać się w menu kontekstowym, pozwoliłem rozbić działy na podmenu, które w zależności od pory tygodnia będą przyjemniejsze w przeglądaniu, a mi w ich uzupełnianiu lub aktualizowaniu : ) Wśród nich znajdziecie kolejno:


1. Materiały i narzędzia (poniedziałek)2. Technikalia modelarskie (wtorek)3. Wiedza i fakty (środa)4. Katalog modeli (czwartek)5. Galeria i relacje (piątek)6. Wydarzenia i konkursy (sobota)7. Hobby Café – Na luzie (NIEDZIELA)Dekoracja wpisów za sceną zaznaczona jest barwą jasno-szarą. Są to wpisy zaplanowane, w trakcie redagowania, bądź w trakcie uzupełniania materiałów. Niestety. Ograniczenia czasowe nie pozwalają mi w całości poświęcić się temu, co chciałbym Wam opisać. Pomimo, że głowa wręcz pęka od pomysłów, z pomocą przyszedł ten dział – potraktuję go jako zapowiedź tego co chciałbym jeszcze napisać oraz tego, co Wy chcielibyście, aby znalazło się na kartonowe-hobby.pl.

Ahoj modelarze !


Kontakt bezpośrednio ze mną przez e-mail: michal@kartonowe-hobby.pl  Zapraszam do korespondencji : )


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *