25 lutego 2019 Michał 0Comment

W konkursie wzięło udział 92 zawodników zgłaszając do oceny 196 modeli. Konkurs rozegrano łącznie w 24 klasach i trzech grupach wiekowych. Sędziowie oceniali modele wg zasady „podoba się – nie podoba się” uwzględniając trudność modelu i staranność wykonania.
W każdej klasie i grupie przyznano medale wraz z dyplomami za pierwsze trzy miejsca. W klasach, w których brakowało modeli zgłoszonych do oceny przez uczestników przyznano wyróżnienia.

Organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu

Termin i miejsce: 01-02 grudnia 2018 r. GOK w Gołębiu

Sędziowie:
sędzia główny: Edward Capała
sędzia sekretarz: Karina Czerska
sędziowie oceny: Włodzimierz Filipowski, Maciej Lewan, Czesław Luzar, Sławomir Czerski

Organizatorzy serdecznie dziękują za pomoc w organizacji konkursu:

– Staroście Puławskiemu – pani Danucie Smaga
– Wójtowi Gminy Puławy – panu Krzysztofowi Brzezińskiemu
– Proboszczowi Parafii Rzymsko-katolickiej w Gołębiu – Ks. Jerzemu Węzka
– Wydawnictwu WAK z Wrocławia – p. Przemysławowi Boguszowi
– Firmie CHROMEKS – panu Arkadiuszowi Woźniakowi
– Hurtowni Mał-Mar – panu Jackowi Grzęda i Andrzejowi Mierzwa
– Dowódcy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie – płk pil. Wojciechowi Pikule
– Dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej – płk Tadeuszowi Nastarowiczowi
– Dowódcy 41. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie – płk pil. Arturowi Borkowskiemu
– Hurtowni sportowej „Domi- Sport” w Puławach – Anna i Piotr Guzek
– Wydawnictwu WEKTOR z Franciszkowa – Stanisław Śliwiński
– Wydawnictwu EXTRA MODEL z miejscowości Bereść – Maciej Herbut
– Kierownikowi Biura Turystyki Szkolnej w Dęblinie – panu Mariuszowi Łuczyńskiemu
– Redakcji Radio Puławy 24
– Panu Maciejowi Lewanowi
– Panu Włodzimierzowi Filipowskiemu
– Państwu Karinie i Sławomirowi Czerskim
– Panu Edwardowi Capale
– Panu Czesławowi Luzarowi
– Pracownikom Gminnego Ośrodka Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu.

Uczestnikom Konkursu za cierpliwość i wytrwałość.

Ponadto, specjalne podziękowania dla uczestników z Litwy biorących udział i wyróżnionych podczas obecnego Konkursu. W szczególności dla ich opiekunów p. Evaldas Venckauskas i p. Pranas Sungaila, podziękowania za duży wkład w popularyzację modelarstwa kartonowego w kraju i poza granicami.

Podziękowania również dla Pana Józefa Majewskiego za pokaz kowalstwa, rowerów i ognisko. Mam nadzieję, że pomimo mrozu wszyscy są zadowoleni.

Po raz pierwszy uczestnikami Konkursu byli zawodnicy z Litwy. Liczymy, że będą za rok.


Wyniki – klasa Senior


Kategoria: Budowle

  • I miejsce Vaiva Venckauskaite – Zamek Bolków
  • II miejsce Evaldas Venckauskas – Zamek Lipnice
  • III miejsce Tomasz Guz – Dworzec kolejowy w Gołębiu
Kategoria: Budowle sakralne

  • I miejsce Mirosław Chomaniuk – Cerkiew św. Aleksandra Newskiego
  • II miejsce Monika Pancerz – Katedra Frombork
  • III miejsce Marek Sowiński – Domek Loretański w Gołębiu
Kategoria: Figurki

  • I miejsce Vaiva Venckauskaite – Polsko-litewski husarz
  • II miejsce Evaldas Venckauskas – Longines
  • III miejsce Grzegorz Wywiórka – R2D2
Kategoria: Okręty

  • I miejsce Vilmantas Norkus – Cicogna
  • II miejsce Tomasz Guz – Gen. K. Pułaski
  • III miejsce Władysław Orzeł – Holownik patrolowy Taurus
Kategoria: Pojazdy gąsienicowe

  • I miejsce Jan Musiał – Transporter opancerzony MT-LB
  • II miejsce Jacek Bołochowski – T-55
  • III miejsce Beata Michoń – PzKpfw III
Kategoria: Pojazdy kołowe

  • I miejsce Beata Michoń – Scout car M3A1
  • II miejsce Józef Puton – Armato-haubica 105 mm
  • III miejsce Vilmontas Norkus – MAN TGX Formuła Truck 2013
Kategoria: Pojazdy Szynowe

  • I miejsce Mirosław Chomaniuk – Wagon Pancerny ze składu BP1
  • II miejsce Pranas Sungaila – Jupiter
  • III miejsce Stanisław Śliwiński – Pociąg Lublin-Radom
Kategoria: Rakiety

  • I miejsce Mariusz Borek – V-2
  • II miejsce Tomasz Bąk – WORKBEE
  • III miejsce Paweł Kopyt – Falcon Heavy
Kategoria: Samoloty tłokowe

  • I miejsce Daniel Kruczała – Fiat G.55 Centauro
  • II miejsce Marek Sowiński – B-25 Mitchell MK II
  • III miejsce Michał Szklarczyk – Focke Wulf TA-152 C-1
Kategoria: Samoloty odrzutowe

  • I miejsce Mariusz Borek – Su-7
  • II miejsce Robert Kołodziejski – TS-16 RD Grot
  • III miejsce Andrzej Kużdżał – CF 105 Arrow
Kategoria: Samoloty w skali 1/48, 1/50 i mniejsze

  • I miejsce Tomasz Bąk – SB Lim-2
  • II miejsce Mariusz Grzywacz – MiG-29 UB
  • III miejsce Grzegorz Wywiórka – PZL P-11C
Kategoria: Żaglowce

  • I miejsce Vilmantas Norkus – HMS Badger
  • II miejsce Tomasz Weremko – Voc „Duyfken”
  • III miejsce Józef Puton – Gokstadskiped

Wyniki – klasa Młodzik i Junior


Kategoria: Budowle – młodzik

  • I miejsce Hanna Kuna – Chata Olęderska
  • II miejsce Bartłomiej Tomczyk – Dworzec kolejowy w Gołębiu
  • III miejsce Filip Warda – Dworzec kolejowy w Gołębiu
Kategoria: Budowle Sakralne – młodzik i junior

  • I miejsce Piotr Mieszkowski – Kaplica Jaszczurówka
  • II miejsce Mateusz Tomczuk – Kościół Mariacki
  • III miejsce Jakub Graboń – Kaplica Rajecka Leśna
Kategoria: Figurki – młodzik

  • I miejsce Bartosz Łuczyńskiza – Młoda para
  • II miejsce Hanna Kuna – Joannita
  • III miejsce Aiste Jurkute – Husskey
Kategoria: Okręty – młodzik

  • I miejsce Alicja Chryniewicka – Wiking
  • II miejsce Antoni Owczarek – Fort T Snowflyer
  • III miejsce Jakub Kowalik – Kuter torpedowy
Kategoria: Pojazdy gąsienicowe – młodzik

  • I miejsce Deivida Barauskas – TKS
  • II miejsce Ugnius Adomaitis – Czołg T-34/85 Rudy
  • III miejsce Antoni Mazur – 7TP (2 wieże)
Kategoria: Pojazdy kołowe – młodzik

  • I miejsce Michał Błażewicz – Volvo 240
  • II miejsce Filip Warda – Star 244
  • III miejsce Maciej Trojniak – Rosomak
Kategoria: Pojazdy Szynowe – młodzik i junior

  • I miejsce Mateusz Tomczuk – Parowóz Tkt 48
  • II miejsce Adam Kołdej – Pociąg Bożonarodzeniowy
  • III miejsce Artur Żarski – Parowóz TKT 48
Kategoria: Rakiety – młodzik

  • I miejsce Deividas Barauskas – Arsen – 7
  • II miejsce Hanna Kuna – Meteor 2 nr 08
  • III miejsce Bartłomiej Tomczuk – Delta IV
Kategoria: Samoloty w skali 1/48, 1/50 i mniejsze – młodzik

  • I miejsce Filip Warda – Śmigłowiec lotniczego pogotowia ratunkowego
  • II miejsce Jakub Kowalik – Su-7
  • III miejsce Maja Szklarczyk – MiG-21
Kategoria: Budowle – junior

  • I miejsce Adrian Szymczyk – Pałac w Kobylnikach k. Kruszwicy
  • II miejsce Mindaugas Dembinskas – Altanka w Sumach
  • III miejsce Deimante Zutautaite – Latarnia morska Westerplatte 1939
Kategoria: Pojazdy gąsiennicowe – junior

  • I miejsce Ignas Sungaila – Caro Velloce C.V. 3/35
  • II miejsce Paulius Trakselis Czołg T-34/85 Rudy
  • III miejsce Paulius Prismontas – KV-5
Kategoria: Pojazdy kołowe – junior

  • I miejsce Ignas Sungaila – Kfz 13 Adler
  • II miejsce Paulius Trakselis – MAN TGS 28.320
  • III miejsce Kajus Talmontas – EMF-30

Pozostałe nagrody i oceny


Wyróżnienia

  • Paulius Prismontas – Joannita
  • Inga Filipek – Rakieta Meteor 2 i kuter torpedowy
  • Damian Rapko – Rakieta Ki-147
  • Ignas Sungaila – Rumpler C1 Polski
  • Przemysław Żurawski – PZL-130 TC Orlik
  • Marcin Dziubak – Beaufighter Mk. VI
  • Szymon Woźniakowski – inwencja własna
  • Milena Kurpiel – Mewa Marynarz
  • Mateusz Rusek – Czarny kot
  • Laura Rajkowska – Buty św. Mikołaja
Nagrody Sponsorskie

  • Nagrodę firmy CHROMEKS Arkadiusz Woźniak w klasie „Samoloty tłokowe” otrzymuje Krzysztof Zarębski – Lublin
  • Nagrodę Dowódcy 4. Skrzydła Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie w klasie „Samoloty odrzutowe” otrzymuje Mariusz Borek – Su-7
  • Nagrodę Edwarda Capały w klasie „Samoloty w skali 1:48, 1:50 i mniejsze” otrzymuje Tomasz Bąk – SB Lim-2
  • Nagrodę Biura Turystyki Szkolnej w Dęblinie w klasie „Pojazdy kołowe” otrzymuje Beata Michoń – PAK 44
  • Nagrodę Dowódcy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w klasie “Pojazdy gąsienicowe” otrzymuje Jan Musiał – Transporter opancerzony MT-LB
  • Nagrodę Kariny i Sławomira Czerskich w klasie „Pojazdy szynowe” otrzymuje Stanisław Śliwiński – Pociąg Lublin-Radom
  • Nagrodę Wójta Gminy Puławy w klasie „Statki i okręty” otrzymuje Mirosław Stawiak Chikuma
  • Nagrodę Hurtowni Sportowej „Domi Sport” w Puławach w kategorii „Żaglowce” otrzymuje Tomasz Weremko – Łódź z Gokstadt
  • Nagrodę Dowódcy 41.Bazy Lotnictwa Szkolnego w Dęblinie w klasie „Budowle” otrzymuje Vaiva Venckauskaite – Zamek Bolków
  • Nagrodę Proboszcza Parafii Rzymskokatolickiej w Gołębiu w klasie “Budowle sakralne” otrzymuje Monika Pancerz Katedra Frombork
  • Nagrodę Hurtowni Mał-Mar Jacek Grzęda i Andrzej Mierzwa w klasie „Figurki” otrzymuje Bartosz Łuczyński – Młoda para
  • Nagrodę Starosty Powiatu Puławskiego w klasie “Rakiety” otrzymuje Filip Warda – Meteor 2
  • Nagrodę specjalną Sławomira Czerskiego dla najmłodszego uczestnika Konkursu otrzymuje Kacper Grzywacz
  • Nagrodę specjalną wydawnictwa EXTRA MODEL za najlepszy model Dworca kolejowego w Gołębiu otrzymują: Tomasz Guz, Jakub Noworolnik, Filip Warda, Jakub Kowalik, Krzysztof Ceforski i Daniel Kruczała
  • Nagrodę specjalną wydawnictwa Wektor w kategorii wiekowej młodzik otrzymują: Ugnius Adomaitis (Młodzik), Deimante Zutautaite (Junior) i Daniel Kruczała (Senior)
  • Nagrodę specjalną modelarzy z Litwy „Młodzież Młodzieży” za model „Festiwal balonów na ogrzane powietrze” otrzymuje Weronika Szewczyk
  • Grand Prix Wydawnictwa WAK za najlepszy model Wydawnictwa otrzymują Jone Baltramaityte – pojazdy z września 1939 r. i Paweł Rodzoch – Sherman Mark III
  • Grand Prix Dyrektora GOK w Gołębiu otrzymuje Marek Sowiński – B-25 Mitchell MK II

Fotogaleria wydarzenia



Źródło i Fotografie: Gminny Ośrodek Kultury w Puławach z siedzibą w Gołębiu

Załączniki

  • pdf regulamin
    Data dodania: 25 lutego 2019 17:31 Rozmiar pliku: 142 KB Pobrania: 36

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *