23 maja 2024 Michał 0Comment

Tym razem zupełnie nieplanowany post… W ramach wsparcia na szczytny cel, jakim jest zrzutka na nagrobek dla ŚP Tadeusza Grzelczaka, projektanta modeli, który nie tylko żył modelarstwem, ale dał Nam –  wielu pasjonatom radość i możliwość rozwoju, dzięki entuzjazmowi i talentowi jakim dzielił się pokoleniowo z wieloma modelarzami, postanowiłem wesprzeć inicjatora tego przedsięwzięcia Rafała Ciesielskiego na stronie https://zrzutka.pl/54bhg4


Opis zrzutki


Koleżanki i koledzy. Nazwisko Tadeusz Grzelczak jest doskonale znane miłośnikom kartonowych modeli samolotów. Śmiało można powiedzieć, że Pan Tadeusz zrewolucjonizował modelarstwo kartonowe w Polsce i wprowadził je na nowy poziom. Pan Grzelczak był przy tym bardzo sympatycznym, cichym i niesłychanie życzliwym człowiekiem. Chętnie dzielił się swoim doświadczeniem i uczył innych projektowania modeli kartonowych. W 2016 roku Pan Tadeusz Grzelczak zmarł i został pochowany na cmentarzu przy ulicy Ogrodowej w Łodzi. Niestety z przyczyn losowych jego grób jest wciąż bardzo skromny. Pomyślałem więc, że można by uczcić jego pamięć fundując naszemu Mistrzowi stosowny nagrobek. Zostało to przedyskutowane z rodziną pana Grzelczaka i uzyskałem zgodę na zorganizowanie stosownej zbiórki. Z wstępnych rozmów z zakładami kamieniarskimi wynika, że kosz najtańszego nagrobka wykonanego z granitu strzegomskiego oscyluje w granicach 7 tysięcy złotych. Pomnik z bardziej eleganckiego materiału to już około 14 tysięcy. Biorąc pod uwagę jak szerokie jest grono modelarzy kartonowych w Polsce myślę, że możemy się postarać o uczczenie Jego pamięci na odpowiednim poziomie. Na stronie ZRZUTKA PL otwieram więc zbiórkę funduszy na pomnik dla Pana Tadeusza Grzelczaka i jego żony, która jest pochowana w tym samym grobie.

cyt. Rafał Ciesielski >>>

Tym postem nie proszę Cię o wkład finansowy jeśli nie możesz wziąć udziału w zrzutce, ale możesz przekazać tą informację dalej. 

Ja osobiście ze względu na szacunek i podziw za włożony wkład w modelarstwo Panu Tadeuszowi jestem bardzo wdzięczny i nie przejdę obojętny wobec tej wspaniałej inicjatywy. Chylę czoła wszystkim, którzy zaangażowali się finansowo czy też w inny sposób, aby wspomóc inicjatywę. 

Michał,  

 

Link do zrzutki: 

https://zrzutka.pl/54bhg4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *