Genesis

Dlaczego kartonowe-hobby.pl ?

Oprócz nowoczesnej technologii, która poprawia wiele błędów w przestarzałych silnikach forów dyskusyjnych oraz unowocześniony design, strona kartonowe-hobby.pl jest sprawdzonym i pewnym miejscem, które:

  • zostało założone 21 września 2018 r. przez modelarza i jest prowadzone przez modelarza do dziś
  • przez cały okres istnienia strony nie wyświetliła się żadna reklama ani wyskakujące okno,
  • przez cały okres istnienia działała 24h/365d bez przerw technicznych lub innego powodu
  • jest kompatybilną witryną ze wszystkimi przeglądarkami i systemami operacyjnymi
  • jest zaufaną witryną dla wyszukiwarek takich jak m.in. Google (wysokie pozycjonowanie)
  • nie zawiera śledzących tracker’ów w celach marketingowych.

Nie zniechęcam do „porzucania” innych miejsc, bo nie to jest celem mojej kampanii, ale zachęcam do wspierania tych, którzy jeszcze swojego miejsca nie znaleźli, tak jak kiedyś (moja generacja, moje pokolenie miały swoje miejsce), dzisiaj brakuje nieco odświeżonego technicznie i jakościowo miejsca dla kolejnych pokoleń miłośników modelarstwa. Zachęcam więc doświadczonych modelarzy, jak i początkujących bo warto uzupełniać się, dzielić i przede wszystkim wspierać.

Połączenie innowacji z tradycją

Forum kartonowe-hobby.pl ma być miejscem skupiającym modelarzy pokoleniowo, a łączącym mianownikiem jest wspólna pasja. Dlatego przy zachowaniu tradycji i korzeni z którego nie jeden z Nas wychował się biorąc udział na różnych forach, chciałbym aby strona była nowoczesną platformą z elementami WEB 3.0, w której użytkownik jest właścicielem treści, a decyzje dotyczące rozwoju społeczności odbywają się na zasadzie głosów większości. Dlatego forum będzie rozwijało się zgodnie z wolą większości użytkowników biorących aktywny udział w życiu forum (od wyborów na moderatorów, techniczne możliwości po współpracę z wydawnictwami modeli celem uzyskania dobrych rabatów dla społeczności).

Nielimitowany hosting zdjęć

Moją największą zmorą w istniejących grupach dyskusyjnych jest brak zdjęć we wpisach i postach z powodu usunięcia ich przez usługę hostingującą. Jest mi szkoda, że tyle użytecznej inspiracji jest zdjęta lub niedostępna z różnych powodów.

Dlatego idąc naprzeciw istniejącemu problemowi, forum ma możliwość bezpłatnego hostowania zdjęć dla zarejestrowanych użytkowników dla celów publikacji postów na forum. Nie będę omawiał technicznych możliwości, dzięki którym udało uzyskać się odpowiednią ilość miejsca i przepustowości łącz, aczkolwiek znawcy tematu mogą z łatwością domyślić się o jaką chodzi technologię. 

Dlaczego za darmo ?

Forum jak i każdy moduł kartonowe-hobby.pl jest i będzie całkowicie darmowy, ponieważ wiodącym celem jest rozwijanie mojej pasji na rzecz modelarstwa i networking’u, a nie liczenie zysków, które w kompromisie z satysfakcją zrzeszania pasjonatów w jednym miejscu, są wymierne (przykładem jest prowadzenie obecnej strony od 5 lat!)

To właśnie pasja i odpowiednie umiejętności doprowadziły do momentu, w którym chciałbym zaoferować modelarzom nowe miejsce do dzielenia się pasją – miejsce w którym użytkownik ma całkowitą kontrolę nad treściami, a dane mieszczą się w dobrze chronionych od spamu i marketingu miejscach.

Cenzura i wolność słowa

Jako entuzjasta wolnych treści i przestrzeni nie zawierających duszących treści reklamowych, ideologia cenzury będzie zachowana do granicy kultury, przyzwoitości oraz uprzejmości wobec użytkowników. W prostych słowach obrażanie, poniżanie oraz niekonstruktywna krytyka będzie skutkowała konsekwencjami. Celem forum jest zrzeszanie pasjonatów modelarstwa, więc tematy będące spornym kąskiem dla entuzjastów politycznej lub religijnej sceny nie będą mile widziane, ponieważ istnieją do tego typu dywagacji inne grupy dyskusyjne.  Pozostałe sporne kwestie będą rozstrzygane według zasady „większości” w społeczności.

NIE PRZEGAP STARTU FORUM!

Dostaniesz jednorazową automatyczną wiadomość od kiedy możesz zarejestrować się na forum kartonowe-hobby.pl

*zapis oznacza otrzymanie jednorazowej wiadomości e-mail z informacją, że można już założyć konto na forum. Podając powyżej swój email nie tworzysz konta, a Twój adres zostanie wykorzystany tylko raz po czym wykasowany z bazy danych.