31 grudnia 2023 Michał 0Comment

Mimo, że budowa Klimka, jak i sama relacja była dość szeroko rozłożona w czasie, oraz wszelkich niesprzyjających okoliczności losu, model został ukończony w pierwszym kwartale 2023 r. Co mało, zabrałem go w podróż przez Bałtyk, aby wziął udział w pierwszym konkursie modelarskim, na którym się pojawiłem. Ale dopiero pod koniec grudnia 2023 r. udało się finalnie zrealizować relację z budowy oraz sfotografować cały model.

Nieco więcej o składaniu modelu znajdziesz w relacji  z budowy, która znajduje się tutaj. Podsumowując, części w modelu są spasowane, oraz szczegóły zaprojektowane przez autora odpowiadają prawdziwej jednostce. Widać, że części zaprojektowane są z dbałością o detale, dzięki czemu wykonanie modelu jest przyjemne. 

Dzięki elementom podposzycia, które również jest załączone w zeszycie z częściami, poszycie oraz burty nie zapadają się. Nie widać „krowich żeber”, dzięki czemu model wygląda schludnie. 

W skali 1:50, można jeszcze bardziej upiększyć ten model, ale w zakresie moich prac wykonałem jedynie rozszerzone możliwości, jakie przewidział autor modelu, wśród których jest wykonanie wnętrza nadbudówki

Model zdecydowanie można polecić niemal każdemu modelarzowi, jest fajnie zaprojektowany, części pasują do siebie, a początkujący modelarz nie zrazi się przesadną drobnicą, z którą zazwyczaj napotykam w modelach w skali 1:200 lub 1:300. Zapraszam do oglądania galerii oraz do dzielenia się komentarzami. Może któremuś z Was udało się skleić ten model ?

Pozdrawiam, Michał.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *